Reflexní masáž chodidel

Reflexologie vychází z poznání souvislostí mezi reflexními ploškami na nohou a příslušnými orgány.

Mačkáním reflexní plosky ovlivňujeme vzdálený orgán a tím ho tonizujeme, stimulujeme,uzdravujeme

 Reflexologie je ušlechtilé umění, úžasná věda a nesmírně účinná forma terapeutické masáže chodidel.  Ve své podstatě je reflexologie považována za holistickou léčebnou techniku, která se snaží pojímat člověka jako celek, aby navodila v těle, duchu a duši stav rovnováhy a harmonie.

Reflexologie aktivuje přirozené léčebné síly těla  a přispívá k obnovení rovnováhy potřebné k normálnímu fungování. Jen málo lidí si uvědomuje zásandní roli chodidel pro zdraví a uzdravování. 

 Naše chodidla představují dokonalý mikrokosmos těla. Všechny orgány, žlázy a jiné části těla jsou na chodidle rozloženy ve stejném uspořádání, jako "odrazy/reflexy" příslušných částí těla. Reflex je bezděčná nebo podvědomá reakce na určitý podnět. V reflexologii, když jsou stimulovány reflexy na chodidlech, je vyvolávána bezděčná reakce v orgánech a žlázách spojených energetickými dráhami s těmito specifickými reflexy. Jsou-li  tyto reflexy správně stimulovány, mohou zásadně  ovlivňovat náš zdravotní stav.

Reflexní terapie je jednou z nejdostupnějších metod alternativní medicíny, která může být velmi účinnou metodou prevence, řešit jak hormonální či jinou nerovnováhu v těle, tak psychické stavy, může zasáhnout v případě potřeby první pomoci a navíc ji může každý provozovat sám na sobě.

Pracuje s reflexními body, které se nacházejí na celém těle, nejčastěji se ale využívají reflexní plošky nohou. Původním úkolem reflexní terapie byla prevence, dnes je však hojně používána především k léčbě. 

Reflexní terapie může být i velmi příjemná masáž, u které se klient uvolní a může odpočívat, zatímco na šlapkách jeho nohou pracují ruce terapeuta. 

 

reflexní masáž chodidel + masáž lýtek....30 min.................400 Kč

Test

shdfbhtrsh